Jdi na obsah Jdi na menu

Za zvuku podkov 3

29. 4. 2011

 Když dorazím zpět zamířím rovnou do stájí abych obstaral koně na Samovy nechám aby vyklusal a vysušil Zirka. „Tak jak ty jeho stáje vypadají?“ zeptá se mě Sam když ho ustájí. „No, ten kdo je stavěl zřejmě neměl o koních ani potuchy. Je tam hromada práce, vypadají sice krásně, ale jsou nepraktické a pro koně nevhodné“ podám mu vysilující odpověď. „Tak kdy si je doveze?“ ozve se za námi strýcův hlas. „Hned tak to nebude strýčku, na těch stájích je mnoho práce“ odpovím pokorně. „Co se mě týče čím dřív tím líp“ prohodí strýc chladně o otočí se k odchodu. Jen si povzdechnu, něco mi říká že tohle nedopadne dobře.

„Netvař se jak na funuse“ plácne mě Sam po zádech. Jen se mrně pousměji.

„Rory“ ozve se stájí hlas mé sestřenky, se Samem se na sebe překvapeně podíváme, Dina do stájí téměř nechodí.

„Potřebuješ něco?“ zeptám se když k nám dojde.

„Jen jsem se chtěla zeptat jak proběh obchod?“ nakrčí nosík.

„Doře, koně jsou prodané, jen chce mé rady ohledně úpravy stájí“ odpovím klidně

„Ach, no doufám že ta špinavá zvířata vypadnou co nejdřív“ povzdechne si teatrálně

„Jen tak mezi námi, myslím že se do mě zamiloval“ zachichotá se

„Jak…jsi na to přišla?“ zeptám se zaraženě

„Tohle žena pozná“ pozvedne bradu

„Aha..a co ty.?“ Zeptám se. Nechápu proč mě to tak zasáhlo, přece ho vůbec neznám, nmělo by mi vadit to že možná bude s Dianu, ale z nějakého důvodu mi to vadí a moc.

„…Možná si ho i vezmu“ zaslechnu konec Dianina monologu a je mi jako bych dostal políček

„Ale to si budeš muset zvyknout na koně..je to výborný jezdec a určitě jezdí hodně často“ prohodím téměř nezúčastněným tónem.

„Co j mi po tom co on rád?“ odfrkne si Diana.

„On ať si jezdí a dělá si co chce já budu navštěvovat večírky a utrácet jeho peníze“  maluje si s úsměvem budoucnost a mě jí je najednou strašně líto.

„Když myslíš“ pokrčím rameny a nijak to nekomentuju.

„Hele Rory ty jako chlap“ postaví se přede mě.

„Uznej,  mohl by tomu některý z vás odolat“ zatočí se abych si jí mohl prohlédnout jen pozvednu obočí a Sam se zachechtá. Dlouhé tmavé vlasy, tmavé oči a postava zaoblená na těch správných místech, ano je pohledná ale taky velmi povrchni nikdo krom jí samé s ní dlouho nevydrží. Když se nedočká odpovědi a odfrknutí odejde.

„Potřebovala by chlap který by na ní vzal řemen a ukázal jí kde je její místo“ ozve se Sam

„Kdo ví,  třeba je to právě náš nový soused kdo se toho ujme“ pokrčím rameny a dám jasně najevo že se na tohle téma už nechce bavit. Když je v stájích vše hotové je už se smráká.

„Dobrou noc Same“ popřeju mu a odejdu do domu. Když zapadnu do pokoj pohled mi padne na zrcadlo, kriticky se v něm prohlédnu, oblečený jsem v odrbaných světlých riflích, a bílého bavlněného trika, delší světlé vlasy mám stažené do vysokého culíku a z unaveného obličeje na mě koukají smutné zelené oči. S povzdechem si lehnu na postel a probírám se vzpomínkami na dnešní den, před očima se mi neustále objevuje Lucasova tvář s tím krásným úsměvem.  Vyhoupnu se zpět na nohy a zapadnu do sprchy odkud vylezu oblečený jen v pyžamových kalhotách. Usnu a zdají se podivné sny jak mi dva jedeme na koni tmavým lesem. Když se ráno probudím na tváři mi stále zůstává ten přiblblý úsměv, který mě neopustí ani po příchodu do stájí.

„Ty ses nám zamiloval“ za špičkuje si Sam a já krvavě zrudnu.

„Vezmi koně na závodiště, jsou nějak neklidní, já jim zatím poklidím ve stáních“ řekne a já mám chuť vrazit mu pořádnou pusu. Ovládnu se a místo toho vyvedu koně. Když dojdu na závodiště je tam prázdno než ale stihnu nachystat prvního hřebce, uslyším za sebou zvuk podkov.

„Dobré ráno“ ozve se příjemný hlas a mě se rozbuší srdce do zběsilého tempa.  

               

           

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ummmm???!!!

(Nioru, 2. 5. 2011 0:19)

ouuuu...tak tos mě dostala!!!jaks mi to mohla udělat?takhle to utnout v tom nej!!!:)uáááá.....honem piš další....nebo tě ulechtám!!!:)jinak moc pěkné neki-chan :)hi hi

----

(Reizo, 30. 4. 2011 10:56)

hééé já se na pokračování těšila jak malé dítě...xD
A teď s těším snad ještě víc.
jak ty to děláš?
Vždycky mě tvoje povídka dokáže tak uchvátit,že ani nevím jak a už je konec...
udělala sis ze mě závisláka...xD

....

(šárka, 29. 4. 2011 14:46)

supéér, dalšího dílu jsem se nemohla dočkat, tak dofám že brzy přidáš další díl

Dááál!!!! xDD

(Jenny, 29. 4. 2011 10:41)

Píšeš líp a líp =) a pak že ti to nejde ty potvoro xDDDD =) tak šup šup další díl =)